Müügi- ja tagastustingimused

Veebipoe marjamatiisen.com (edaspidi Veebipood) omanik on Kirsiaia OÜ (registrikood 12599226), asukohaga Kirsiaia, Vihterpalu küla Lääne-Harju vald Harju maakond 76003.


Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo
Antud müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.
Veebipoes müüdavate toodete teave, hinnad ja maksmisvõimalused on märgitud toodete juurde. Hinnad on eurodes ning ei sisalda käibemaksu (OÜ Kirsiaia pole käibemaksukohuslane).

Kauba kohaletoimetamine
Eesti piires on kauba kohaletoimetamine tasuta, kui valite kättesaamise Smartposti, Omniva või DPD pakiautomaatide kaudu.
Muul viisil või teistesse riikidesse toimub kauba postitamine 1-2 tööpäeva jooksul, üksnes eelneval kirjalikul kokkuleppel ja lisatasu eest, mille tasub ostja.
Kauba kättesaamine käest-kätte on võimalik eelneval kirjalikul kokkuleppel Viimsis, Lapitöö Majas. Selliselt on võimalik saada endale soovi korral ka autogrammiga raamat.
Tooteid saadab välja Veebipoe partner Pakipoint. Tellimuse täitmine võtab tavapäraselt aega 3 tööpäeva, alates müügilepingu jõustumisest ehk raha laekumisest. Erandkorras, kui pakiautomaatides on ootejärjekord, võib tellimuse täitmine võtta aega 5-7 päeva.
Erandjuhul on õigus kaup väljaspoole Eestit kohale toimetada 45 kalendripäeva jooksul.
Veebipoel on õigus teha müügitingimustes muudatusi. Muudatused kajastatakse veebilehel: https://www.marjamatiisen.com/muugi-ja-tagastustingimused/

Tellimuse vormistamine
Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi.
Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete tasumis- ja kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või ettemaksu valikuga.
Kirsiaia OÜ on isikuandmete vastutav töötleja, kes edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le.
Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole:
Pank: LHV Pank
Saaja nimi: Kirsiaia OÜ
Saaja arvelduskonto number: EE107700771001258753.
BIC/SWIFT: LHVBEE22

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

Taganemisõigus
Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul, kui võlaõigusseaduses ei ole ette nähtud teisiti.
Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.
14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.
Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise lihtkirjalik avaldus ning saata see e-posti aadressile kontakt@marjamatiisen.com hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.
Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt. vale või defektiga asi).
Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul. Tagastatava kauba kättesaamisel tagastab Veebipood ostjale 14 päeva jooksul kõik temalt lepingu alusel saadud tasud.
Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.
Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

Pretensiooni esitamise õigus
Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale.
Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale. Näiteks raamatu puhul ei loeta puuduseks kasutamisest tulenevat kulumist ega kukkumisest saadud vigastusi.
Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile kontakt@marjamatiisen.com või helistada telefonil: +3725266176.
Kui ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.
Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine
Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks.
Veebipood saadab ostja e-maili aadressile uudiskirju ning pakkumisi ainult juhul, kui ostja on sisestanud veebilehel oma e-kirja aadressi ning andnud sellega teada soovist otsepostituse teadete saamiseks.
Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest, andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldavas e-kirjas toodud juhiseid.
Vaidluste lahendamine
Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile kontakt@marjamatiisen.com või helistada telefonil: +3725266176.
Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda avaldusega Tarbijavaidluste komisjoni või Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.